![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2023/06/Screenshot-2023-06-20-at-10.28.05-AM.jpg)
Όχι δεν είναι τρολ, είναι εικόνες που εκτυλίχθηκαν στην Πάτρα, λίγο προτού φτάσει ο Κυριάκος Μητσοτάκης για την προεκλογική του περιοδεία.
Όπως αναφέρει το pelop.gr, οι δρόμοι στρώθηκαν με δάφνες και βάγια προκειμένου να περάσει ο πρόεδρος της ΝΔ, ενώ γαλάζιοι ψηφοφόροι εμφανίστηκαν με πανό που έγραφε «Κυριάκο η Αχαΐα μαζί σου»….
Σημειώνεται ότι η επίσκεψη του Μητσοτάκη στην Πάτρα, ήταν προγραμματισμένη για την περασμένη Τετάρτη αλλά ακυρώθηκε λόγω του ναυαγίου στην Πύλο και του 3ημερου Εθνικού Πένθους. Ωστόσο, ο ίδιος ζήτησε από το επικοινωνιακό του επιτελείο να «χωρέσει» και αυτή την επίσκεψη πριν περάσει από την Πάτρα προτού συνεχίσει για Αμφιλοχία, Φιλιππιάδα και Ιωάννινα.